Haber

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Timoşenko istifa etti

Ukrayna’da Cumhurbaşkanlığı Başkan Yardımcısı Kiril Timoşenko’nun da aralarında bulunduğu üç kişi istifa etti.

Ukrayna’daki savaşın 1. yıl dönümü yaklaşırken peş peşe istifa haberleri geldi. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Kiril Timoşenko da dahil olmak üzere üç kişi istifa etti. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky, 33 yaşındaki Timoşenko’nun istifasını kabul etti. Timoşenko istifası için bir neden sunmadı. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Mikhail Podolyak, “Zelensky’nin işçi kararları, devletin temel önceliklerini kanıtlıyor. Lider toplumu görüyor ve dinliyor. Halkın değerli talebi doğrudan adalete cevap veriyor” dedi.

Zelenskiy’in seçim kampanyası sırasında çalışmalarına devam eden Timoşenko, savaş sırasında Spor Ukrayna medyası tarafından araba kullandığı için eleştirildi. Tartışmalara yanıt veren Timoşenko, yanlış anlaşıldığını söyleyerek aracın kiralandığını belirtti.

Haber istifa getirdi

Ukrayna Başsavcı Yardımcısı Oleksiy Symonenko geçen Temmuz ayında kendi isteğiyle görevinden istifa etmişti. Symonenko’nun savaş sırasında ailesiyle birlikte 10 günlük bir tatil için İspanya’ya gittiği iddia edilmişti. Symonenko iddialara yanıt vermedi.

Ukrayna Savunma Bakan Yardımcısı Vyacheslav Shapovalov da Kiev’deki pazarlardan ordu için yüksek fiyatlara yiyecek aldığı haberinin basında yer almasının ardından istifasını açıkladı. Bakanlık, iddiaların asılsız olduğunu, ancak Shapovalov’un istifasının bakanlığın güvenini korumak için “değerli bir eylem” olduğunu söyledi. – Kiev

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu