Haber

Sosyal medya fenomeni CHP’den aday oldu

DUVAR-Görüntüleriyle tanınan sosyal medya fenomeni Mehmet Ali Çatal, İstanbul 3. Bölge’den milletvekili adayı oldu.

Çatal adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada, Z kuşağını anlayabilecek Meclis’te kimse olmadığını söyledi. Çatal yaptığı açıklamada, “El kaldırmaktansa her hafta kürsüye çıkan bir milletvekili olmak istiyorum.

‘SOSYAL MEDYADA İLK İŞ TÜTÜN…’

Hedefinin öğrenciler ve gençler olduğunu belirten Çatal, şunları kaydetti:

“Bu seçimde 6 milyon genç oy kullanacak. 18, 19, 20 yaşında 6 milyon gençten bahsediyoruz. Meclis’e baktığımızda gençlerin derdini anlatan, onlarla samimi bir bağ kurabilen, en azından onların durumunu anlayan bir milletvekili göremiyorum. dil. Meclis ihale peşinde koşan amcalarla, amcalarla dolu. Ancak Mustafa Kemal Atatürk bu cumhuriyeti kurarken en büyük misyonu ve umudu biz gençlere yüklemiştir. Öğrenciler burs için her kapıyı çalıyor, çok azı şanslıysa burs alıyor.

Gençler TBMM’de Tiktok kullanabilen, sosyal medyadan anlayan ve bu çağda yaşayan milletvekili görmek istiyor. Bu fırsatı yakalarsam her gün onlarla birlikte halka açık bir yere geleceğim ve sorunlarını tüm Türkiye’ye haykıracağım. İlk işim sosyal medyadaki sansürün kaldırılması için dilekçe vermek olacak. Böylece genç arkadaşlarım ben dahil herkesi rahatlıkla eleştirebilirler. El kaldıran değil, her hafta kürsüye çıkan bir milletvekili olmak istiyorum. Maddi bir beklentim olmadığı için maaşımın bir kısmını değil tamamını öğrencilere vereceğime söz veriyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu